Upravit stránku
01.11.2016

Není to tolik let zpátky, kdy v každé rodině měl dědeček svou dílnu, kam se na dlouhé hodiny ubíral ke svým koníčkům, z okna babiččiny kuchyně se každý víkend linula vůně koláčů, táta chodil na fotbal a maminka se starala o zahrádku před domem. A když se nám, dětem,  podařilo dědečka nebo tatínka přemluvit, aby s námi něco vyráběl nebo abychom směli aspoň pomáhat, to byla panečku paráda.

Pro děti pak bylo snadnější se rozhodnout, jaké povolání je bude bavit a čím se chtějí stát v profesním životě. Dnes žáci základních škol už často neznají to genius loci dědečkovy dílny a kladivo drželi v ruce naposledy to plastové s obrázkem Bořka Stavitele. Spíš než k řemeslu často utíkají do své virtuální reality a když už je od počítačů odtrhneme, věnujeme se společně zdravému životnímu stylu a tolik oblíbenému wellness. V deváté třídě, když se mají rozhodnout, kam na střední školu, často jsou v koncích a jen bezradně krčí rameny.

A tak jsme se společně se SOŠ a SOU Kutná Hora vydali žákům základních škol přiblížit technické profese. Vysvětlili jsme jim důležitost technických oborů a řemesel v praxi a ukázali možný směr jejich budoucího rozvoje a uplatnění na trhu práce. A pokaždé nás žáci překvapí svým zájmem a množstvím otázek, které směřují na nás nebo na vedení středních škol. Těšíme se na další návštěvy!

Prohlédněte si fotogalerii z náboru základních škol